مرکز آموزش نمایندگی مرکزی ایرتویا (Training Center) :

مرکز آموزش شرکت ماهان (نمایندگی مرکزی ایرتویا) با مسئولیت وظیفه آموزش فنی و غیرفنی به عاملیت های خود در سراسر کشور فعالیت می‌کند. این مرکز در دو بخش کلان آموزش و اسناد و مدارک فعالیت دارد.

• بخش آموزش:

ما با استفاده از اطلاعات به روز تویوتای ژاپن و توسط اساتید برجسته دوره دیده ، آموزش‌های ضروری را برای عاملیت های سراسر کشور ارائه می‌دهیم. بر اساس استانداردهای تویوتا، دوره‌های آموزشی ما به چهار سطح تقسیم شده است:

تکنسین های تویوتا ضمن آشنایی با فرهنگ سازمانی تویوتا، بصورت تخصصی با روش های سرویس و نگهداری جهت انواع خودروهای بنزینی، دیزل و هیبریدی مطابق با سرفصل های شرکت تویوتا آموزش دیده اند. همچنین استفاده از ابزار های دقیق و جداول استاندارد نیز جزیی از آموزش های این دوره می باشد و پس از ارزیابی و موفقیت در ازمون،به کسب درجه تکنسین تویوتا می شوند.

پرو- تکنسین های تویوتا با گذراندن چند دوره تئوری و عملی با جزئیات قسمت های مختلف خودرو بصورت دقیق و تخصصی از جمله باز و بست تخصصی موتور خودرو، مبانی برق و کار با سیستم های برقی مانند نقشه خوانی و اوسیلوسکوپ، آشنایی با سیستمهای ایمنی و ضد سرقت، انواع سیستم های تعلیق و فرمان، انواع سیستم های ترمزی و سیستم های مدیریت موتور و سیستم های هیبریدی خودرو بصورت کامل آشنا می شوند. ضمنا اطلاعات ارائه شده در این سیستم آمادگی لازم جهت حضور در دوره های عیب یابی پیشرفته را نیز فراهم می کند.

تکنیسن های عیب یاب بالاترین سطح آموزش را مطابق با دستوالعمل العمل شرکت تویوتا دریافت کرده اند و با بکاری گیری تکنولوژی های پیشرفته و استفاده از آخرین فناوری تایید شده شرکت تویوتا قادر به عیب یابی و تعمیرات خودرو هستند. پس از گذراند چندین دوره تئوری و عملی، با عیب یابی سیستم های پیشرفته مانند سیستم های شبکه ای خودرو آشنا می شوند. همچنین با توجه به به الکترونیکی شدن اکثر قطعات در خودروهای جدید مانند سیستم تعلیق و فرمان و …، نیاز به این آموزش در تمامی زمینه های تعمیراتی وجود دارد.

بالاترین سطح قابل دستیابی برای یک تکنسین تویوتا، مرتبه‌ی تکنسین استاد یا (Master Diagnostic Technician (MDT است. MDT معادل “سرتکنیسین” در دنیای خدمات و تعمیرات خودرو است. این افراد همان کسانی هستند که زمانی که نفرات دیگر قادر به تعمیرات نیست با تحلیل اطلاعات و مدیریت روند عیب یابی مشکل را پیدا کرده و آن را رفع می‌کنند. آنها در واقع به بالاترین درجه در زمینه خدمات خودرویی نائل شده اند.

هر دوره با یک آزمون پیش‌امتحان آغاز می‌شود تا سطح آمادگی تکنسین‌ها مشخص شود و با پایان دوره، به وسیله آزمون نهایی، دانش فراگرفته شده ارزیابی می‌گردد. همچنین، برای ارزیابی عملکرد آموزش‌ها، آزمون‌های پايش اثربخشی نیز برگزار می‌شود.

• بخش اسناد و مدارک:

این بخش به طبقه‌بندی منسجم و دسترسی آسان به مدارک و اسناد آموزشی اختصاص یافته است. با توجه به طبقه‌بندی موضوعی، کلیه اطلاعات آموزشی به راحتی قابل استفاده است.

 

در مرکز آموزشی نمایندگی مرکزی، تلاش می‌کنیم تا با ارائه آموزش‌های با کیفیت و اثربخش، عاملیت های سراسر کشور در  ارائه بهترین خدمات خودرویی به مشتریان گرامی توانمند سازیم.